Předškoláček

Milé děti, drazí rodiče, zákonní zástupci,

tento týden pro Vás máme přichystanou čarodějnickou várku úkolů 🙂

1.Úkol- každá správná čarodějnice a čaroděj potřebuje pořádné košťátko! Vyjdi ven- někam, kde roste aspoň pár stromů. Najdi jeden velký tlustý klacek a k tomu spoustu a spoustu malých drobných klacíků. Doma vemte s maminkou provázek a malé drobné klacíky přivázejte ke konci toho velkého – viz foto:

2.Úkol. Každá pořádná čarodějnice a čaroděj potřebuje i svou černou kočku. Není to ale ledajaká kočka! Na obrázku níže jsem ti označila jedinou správnou čarodějnickou kočku. Jedna malá nezbedná čarodějnice řekla naschvál špatně kouzlo a vykouzlila spoustu černých kočiček a mezi nimi se nám schovaly ty naše pravé čarodějnické- dokážeš nám pomoc najít správné čarodějné kočičky?

 

3. Úkol. Pořádně doma začarujte a udělejte ze všech členů domácnosti pořádné čarodějky a čaroděje a černokněžníky! Najděte doma oblečení, které by se dalo použít na čarodějky a čaroděje. Vytvořte si navzájem čarodějné masky. Určitě nesmíte zapomenout tuto velkou čarodějnou chvíli i vyfotit a poslat nám fotečku na mailik! Až budete oblečení, pořádně si zatančete na nějakou veselou písničku! Já posílám návrh na jednu takovou písničku! Kdo uhádne o jaké čarodějnici se zpívá? Z čeho měla domeček? Zvládla/zvládl bys doma také namalovat perníček, který by si dala naše čarodějka- ježibaba na střechu?

Píseň: https://www.youtube.com/watch?v=G86uw6GpGpg

4. Úkol. Zkuste vyrobit čarodějný lektvar! Vemte si třeba sklenici od zavařování a do ní dejte všechny ingredience!

Ingredience:

3x květ žlutý jako slunce

1x lžíce blátíčka u stromu nalezeného (lze vytvořiti i z hlíny u stromu a živého vodového nápoje)

2x lžíce bílé tekutiny od bučícího stvoření

10x lžíce vody živé kohoutkové

4x list zelený co hodně pálí

1x lžíce tajné červené kořenící přísady

1x doušek živé vody z pusy vyplivnuté 😀

1x megatajná přísada, kterou musíte vymyslet jen vy!

A TEĎ MUSÍTE VYMYSLET MEGATAJNÉ RODINNÉ ZAKLÍNADLO!!!! ŘÍCT JEJ TŘIKRÁT ZA SEBOU! 3X VYSKOČIT NA OBOU NOHÁCH, 2X POSKOČIT NA LEVÉ NOZE, 4X NA PRAVÉ NOZE, SEDNOUT SI NA ZADEK NA ZEM, V SEDĚ SE 5X OTOČIT, VYSKOČIT, PAK 10X ZAMÁVAT RUKAMA JAKO PTÁK, ZAŠTĚKAT JAKO PES, ZAKVÍLET JAKO HEJKAL A BUM!!!!!!! Přejte si tajné přání a do roka by se mělo splniti 🙂

 

Doprovodný úkol navíc:  Zkuste si doma upéct domácí perníkovou buchtu a vršek ozdobte čokoládou a lentilkama 🙂 (recept třeba zde: https://www.youtube.com/watch?v=iOfInHcMp8E

 

Krásné čarodějné čarování!!!!! 🙂