Předškoláček- Muchomůrky – týden od 6.4. – 9.4. 2021

ŠKOLÁK

Dnes nás čeká procvičit si psaní 🙂 Že ještě neumíte písmenka? To vůbec nevadí. Budeme dnes psát tajným písmem. Budete potřebovat jenom čistý papír, pastelky nebo fixy a dobrou náladu. ( při hře na tajné písmo si děti procvičí zrakové vnímání, prostorovou orientaci, a připraví si ruku na psaní)

 

ÚKOL: rodič přeloží papír na polovinu. Na levou půlku nakreslí jakýkoliv znak, symbol. Požádejt dítě, aby na pravou polovinu váš obrázek překreslilo tak, aby si obrázky byli co nejvíce podobné. V podstatě by se měli shodovat ( v uspořádání v prostoru, ve tvarech i v délkách, i v pojetí stran pravá x levá ). Fantazii se meze nekladou, hrajte si a kreslete co vás napadne 🙂

V přílohách zasíláme pár tipů pro inspiraci. Pokud budete chtít, zašlete nám fotografie jak se vám hra vydařila.

Tip:

– vyměňte si s dítětem role

– použijte více barev

– zkuste kreslit zpaměti ( dítě si váš obrázek prohlédne, pak ho zakryjte, a nechte dítě, aby co nejpřesněji zakreslilo, co si zapamatovalo)

 

Přejeme Vám i vašim dětem krásné a pohodové dny v kruhu rodinném a těšíme se již brzy na viděnou.

Vaše muchomůrky Verča a Jitka.