Předškoláček – Začínáme …

Grafomotorika

Grafomotorika je důležitá pro rozvoj budoucího psaní. Je jednou z forem komunikace i výrazovým prostředkem.

Je to soubor psychomotorických činností, které jsou vykonávány při psaní a kreslení. Při psaní je potřeba vykonávat účelné pohyby, které jsou založeny na koordinace oka a ruky. Při vývoji grafomotoriky se tato koordinace zdokonaluje a umožní dítěti spontánní grafický projev a později i psaní.

Dítě vidí svět kolem sebe, dokáže uchopit psací náčiní a graficky svět ztvárňovat.

Grafomotorika limituje technickou kvalitu projevu dítěte, vyvíjí se individuálně, avšak fyziologicky daným postupem. U dětí stejného věku se objevují přibližně stejné znaky kresby, někdy s individuálními zvláštnostmi, kdy vývoj probíhá rychleji, či pomaleji.

 

Jak stáhnout obrázky?

Stahujte jednotlivé obrázky zvlášť.

Klikněte na vybraný obrázek pravým tlačítkem myši a vyberte ,,Uložit obrázek jako…“.

Poté, co jste stáhli obrázek, klikněte pouze na jeho ikonu pravým tlačítkem myši a vyberte ,,Vytisknout“.

Otevře se vám program na tisk a obrázek by se měl automaticky dát do formátu A4.

(Pokud otevřete obrázek v programu na prohlížení fotografií a následně dáte tisk, je možné, že se vám bude zobrazovat ve formátu A5)

————————————————————————————————————-