
Během celého měsíce května děti poznávaly, prožívaly a vnímaly všechno, co nám tento měsíc nabízí. Seznamovaly se s kvetoucími keři a rostlinami, které se učili rozpoznat a pojmenovat. Také si všímaly kvetoucích stromů. Počasí nám opravdu přálo a tak děti měly možnost se s květinkami a stromy seznamovat nejen v prostorách herny prostřednictvím didaktických her, ale především venku, kde je všechno tak nějak… lepší 🙂 Mimo jiné v první řadě prožitek dětí – venku vnímaly jevy a náležitosti, které nám jaro přináší, všemi smysly – především hmatem, sluchem a zrakem. Poprvé jsme také mohli být na zahrádce, kterou děti opravdu zbožňují. A právě na zahrádce jsme se zúčastnili přednášky týkající se dravých ptáků. Odvážnější děti se s nimi také vyfotily nebo je pohladily.