Nadílka od velikonočního zajíčka

Kraslice, mazance, jidáše, pomlázka…. to vše k velikonočním svátků neodmyslitelně patří. Všechny děti ale čekají, až dorazí velikonoční zajíček s nadílkou. Nejlépe čoko vajíček 🙂

Zajíček je v bibli symbolem skromnosti, pokory a chudoby. Na mnoha obrazech mívá Panna Marie u nohou bílého zajíčka. Velikonoční zajíček, který schovává dětem v zahradě velikonoční vajíčka, k nám doputoval z Německa. Tradice zřejmě vznikla i proto, že se zajíci na jaře při hledání potravy zatoulali až do blízkosti lidských příbytků.

I naše děti ze třídy Sluníček jednoho zajíčka při jarní vycházce objevily. Připravila ho pro ně paní Hýlová. A nechyběla samozřejmě ani ta čokoládová vajíčka. A tak kromě počasí byly letošní velikonoce dokonalé.