Jak jsme slavili Den Země

 

  1. dubna – to je svátek naší Země, planety, která jediná ze všech planet sluneční soustavy umožňuje existenci života. My lidé jsme si dlouhou dobu mysleli, že bohatství planety je tady jenom pro nás a že je nevyčerpatelné. Dnes už dobře víme, že tomu tak není !

Tím, že škodíme přírodě, škodíme vlastně sami sobě. Den Země je vhodnou příležitostí pro nás pro všechny, abychom se nad těmito věcmi zamysleli, abychom si o tom třeba společně popovídali, abychom dětem vysvětlili některé vztahy a souvislosti, a aby se každý z nás snažil udělat nějakou, byť drobnou věc.

My jsme se s dětmi rozhodli uklidit a vyčistit malý kousek přírody kam si společně a pravidelně chodíme hrát. Slíbili jsme si, že odpadky budeme dávat vždy jen do koše a že se v přírodě budeme chovat tak , jako bychom byli na návštěvě. Věříme, že tak budeme dobrým příkladem i pro ostatní.