Předškolaček – Muchomůrky

DETEKTIVNÍ PÁTRÁNÍ

Procvičíme si pozornost, smyslové vnímání, paměť
Co budete ke hraní potřebovat ?
10 – 15 různých hraček
Jak si zahrát ?
Požádejte dítě, aby na stůl rozložilo 10 různých hraček ( plyšová zvířátka, autíčka, panenky, kostičky apod ). Po té si rozdělte role – dospělák je obchodník, ditě je detektiv. Detektiv příjde do obchodu a pořádně si prohlédne všechny vystavené hračky. Po nějaké chvíli se rozloučí a odejde pryč. Obchodník odstraní a schová jednu hračku ze stolu a zavolá na detektiva.
Detektiv se vrací zpět a má za úkol vypátrat, která hračka ze stolu zmizela.
– pokud není detektiv při pátrání úspěšný, napovězte mu
– pokud se pátrání detektivovi daří, zkomplikujte mu úkol a schovejte 2 hračky najednou, nebo změňte umístění hraček na stole
– zkuste si role vyměnit 🙂

Přejeme vám prima zábavu vaše muchomůrky 🙂