Předškolaček – Muchomůrky

Dobrý den,

moc vás všechny zdravíme. Dnes pro vás máme tip na hru. Hra se jmenuje “ kam se schovalo zvířátko “ ( viz přiložené fotografie ) Při hře se naučíme orientaci v prostoru, děti si osvojí a procvičí pojmy POD, NAD, PŘED, ZA, VPRAVO a VLEVO.
Pro hru budete potřebovat plyšové zvířátko a židli.
1. Nejprve vyzkoušíme hru na vlastním těle, je to pro děti jednodušší. Požádejte dítě aby se posadilo na podlahu a schovalo své oblíbené zvířátko podle povelu který dostane. „schovej medvídka ZA sebe“, „schovej medvídka PŘED sebe“, “ polož medvídka VPRAVO vedle sebe“ apod.
2. Vyzkoušejte hru s pomocí židle, opět zadávejte povely a dítě zvířátko umístí podle vašeho zadání př. „schovej medvídka POD židli“
3. Nakonec si role vyměňte. Dospělák umístí plyšové zvířátko například PŘED židli a požádá dítě, aby řeklo kam se zvířátko schovalo. Dítě odpoví.

Veselou zábavu přejeme 🙂