Předškoláček – Muchomůrky – týden od 22 – 26.3. 2021

Dobrý den děti, dobrý den všem,

dneska si trošičku  „zacvičíme“  a čekají vás dnes dva úkoly 🙂

1/UKOL: Chůze po čáře

Potřeba pohybu je pro děti přirozená. Chůze po čáře pomáhá dětem koordinovat jejich pohyby, rozvíjet soustředění a vůli, zlepšovat rovnováhu.

1. Nakreslete  nejprve na zem čáru ve tvaru velké elipsy. Můžete ji uplně jednoduše nakreslit křídou. Stejně tak můžete elipsu vytvořit za pomoci izolační pásky přilepené na podlahu ( nebo koberec )
  2. Navrhněte svému dítěti, aby se nejprve dívalo, jak to děláte vy. Postavte se na čáru a pomalu kráčejte, našlapujte celými chodidly, nejprve špičkou, poté patou. Pozor na špičky, nevytáčíme je ani dovnitř ani ven. Chodidla klademe rovnoběžně s linií. Jděte vzpřímeně, s rozpaženýma rukama, dívejte se kam kladete chodidla, nemluvte.
  3. Jakmile dokončíte kolo, navrhněte dítěti ať zkusí to samé.
  4. Jakmile bude dítě tento pohyb bez potíží zvládat, můžete zkusit totéž, jen budete našlapovat chodidly těsně za sebou tak, že se špička zadní nohy bude dotýkat paty přední nohy.
  5. Nezapomeňte měnit směr chůze, aby se vám nemotala hlava. Jděte po směru a pak i proti směru hodinových ručiček.
  6. Až bude dítě cvičení zvládat, můžete mu ho trochu ztížit:

– po špičkách

– dlouhé kroky

– zvedne ruce nad hlavu

– bude držet prázdný podnos

– bude držet podnos s nějakým předmětem

– bude držet zvonek, který nesmí zazvonit

1. Až se vypravíte ven, vyzkošejte natrénovanou dovednost na nějaké zídce, prkně, chodníku apod.

Budeme se těšit na fotografie z vašich tréninků 🙂

2/ÚKOL: Kreslení geometrických tvarů

Procvičíme si: jemnou motoriku, koordinaci ruka – oko, geometrické tvary, barvy

Budete potřebovat:  -papír ( nejlépe velký , nebo slepte dva menší, dá se využít třeba i balící papír )

– kreslící potřeby ( tužky, pastelky, fixy )

– kreslící pomůcky ( pravítko, úhelník, šablony, kostky ze stavebnic, kulatá víčka a uzávěry, menší krabičky, nebo jiné předměty k obkreslování )

1. zopakujte si s dětmi názvy tvarů a barev 🙂
  2. vyberte si čím budete kreslit a začněte obtahovat tvary
  3. experimentujte s různými kreslícími potřebami a pomůckami. Můžete například obtahovat víčka od zavařovacích sklenic tak, aby se kroužky překrývaly, nebo kreslit linky určité délky podle pravítka. Možnosti jsou neomezené a fantazii se meze nekladou. Vtip je v tom, obstarat všechno potřebné a potom děti ponechat jejich vlastní představivosti.

4. na vaše obrázky se budeme těšit na mailové adrese veronika.helebrantova@zskrupka.cz