Předškoláček – Muchomůrky -týden 8.3. – 12.3.2021

Krásný den všem přejí paní účitelky z Muchomůrek a posílají nějaké ty úkoly 🙂

1/ÚKOL: podívejte se s dětmi na obrázek, pojmenujte si květiny na obrázku, jméno každé květiny si zkuste rozložit na slabiky ( tulipán =TU – LI – PÁN ), nechte děti spočítat kolik má slovo slabik ( pomáhat si můžete tleskáním, na každou slabiku si tleskni, kolikrát si tleskl ?)

Procvičujeme : slovní zásobu, povědomí o okolním světě, početní dovednosti, předčtenářské dovednosti

 

2/ÚKOL: vytvořte si doma sněženkový obrázek, návod na tvoření najdete na přiložených fotografiích. Pro práci budete potřebovat – bílé a barevné papíry, nůžky, lepidlo a fixy. Držíme palečky, ať se Vám obrázek podaří. Na fotografie hotových sněženek se těšíme jako vždy na mailové adrese : veronika.helebrantova@zskrupka.cz 

Procvičujeme: jemnou motoriku , práci s nůžkami, pozornost, soustředění, fantazii a tvořivost