Předškoláček – Muchomůrky

Dobrý den všem maminkám a tatínkům a všem, ahoj naše muchomůrky, ahoj děti 🙂

včera jste měli veliký úkol s tématem her a tak dnes posíláme námět na trošku pohybu 🙂 doufáme, že si pořádně zařádíte 🙂

JARO

1.Procvičujeme: rytmické cítění, zpěv, práci s dechem, spolupráci, pozornost a soustředění

ÚKOL:  Venku se nám pomalu začíná hlásit jaro a to máme hned všichni lepší náladu. Zkuste si spolu s dětmi zazpívat jarní písničku, kterou všichni dobře znáte – Travička zelená. Pomůže Vám písnička z odkazu pod obrázkem. Podpořte děti, aby zkusily při písničce nejenom zpívat ale i tleskat, nebo pleskat o stehna , podupávat či tančit. Až se vydovádí vyzkoušejte tleskat společně – čelem proti sobě, jednou tleskne každý sám, pak tlesknete dlaněmi vzájemně o sebe ( návod přikládáme, slovní popis je trochu složitější :-))

https://youtu.be/8rZtcZ_3jnU

2. Procvičujeme: motoriku a koordinaci pohybu, pohybové dovednosti, práci s dechem

ÚKOL: Pokud to počasí dovolí, vyrazte ven ! Venku mají děti za úkol zaskákat si panáka, kopat do míče, házet si s míčem.  Jestli doma najdete bublifuk, vypusťte první jarní bubliny a užijte si den. Pokud chcete zašlete nám fotografie. Budeme se na Vaše snímky těšit.

P.S. Prosíme zároveň o zpětnou vazbu od rodičů (zákonných zástupců) , jak se Vám pracuje, zda vám vyhovuje zadání, jak se orientujete v úkolech a na webu a zda máme na zpracování něco změnit (úvodní obrázek, orientace v textu, pochopení úkolů atd.) ?