Předškoláček – Muchomůrky

Dobrý den všem maminkám a tatínkům, ahoj muchomůrky, ahoj děti 🙂

posíláme Vám další veselé nápady na tvoření a zábavu a budeme se těšit na fotečku práce a výrobků, které určitě dorazí na náš mailik do neděle 🙂

JARO

1. Procvičujeme: předmatematické dovednosti, pozornost a soustředění, respektování pravidel, prosociální postoje, pracovat s emocemi, jemnou motoriku, tvořivost.

a/úkol: zahrajte si společenské hry ( pexeso, člověče nezlob se ). Pokud hru zvládnete podle zadaných pravidel, tak paráda. Pokud se ale Vaše dítě hroutí, nezoufejte a zkuste si pravidla upravit 🙂

Pexeso – je náročné hrát s plným počtem kartiček, vyberte z celkového množství 6-8 dvojic a zahrajte si zmenšenou verzi, jde to lépe.

Člověče nezlob se – je zdlouhavé a únavné hrát se všemi figurkami až do konce, zahrajte si každý pouze s jednou, kdo jí dostane dříve do domečku je vítěz 🙂

( foto č. 2 a 3 jsou pouze inspirativní )

b/ tvořivý úkol : zkuste si doma vyrobit spolu s dětmi vlastní hru ( viz. foto níže ), fantazii a kreativitě se meze nekladou, využijte dostupné materiály, popřípadě odpadové materiály. Děti do tvoření určitě zapojte, hra je potom bude více bavit. Před začátkem hry si domluvte pravidla, mohou být zcela jednoduchá ( např. na každou šestku co padne se vrať zpět na začátek ) Na fotografie Vašich nových her se budeme těšit v mailové poště.