Předškoláček- Muchomůrky

1.Procvičujeme: samostatnost při oblekání a svlékaní oděvu

ÚKOL: protože jsme měli v plánu masopustní oslavu v maskách a děti se na to moc těšily, tak alespoň online verze 🙂 Připravte s dětmi karnevalovou masku, která pokreje celé tělo (staré triko atd) a dejte jim prostor, aby se sami do obleku převlékly. Klauny, princezny, strašidla i ostatní masky vyfoťte a zašlete emailem zpět. Z doručených fotografií vytvoříme karnevalovou nástěnku a dáme ji pak na web školky 🙂

Zasílejte na :Veronika.helebrantova@zskrupka.cz

 

2.Procvičujeme: zrakové vnímání, pozornost, slovní zásobu.

ÚKOL: požádejte děti, aby Vám v přiloženém pracovním listě našli, ukázali a pojmenovali všechny věci, které bude babička v kuchyni při vaření  potřebovat – můžete lehce pomáhat při hádání 🙂

Zpestření – Zkuste se pak společně podívat, zda najdete některou věc i u vás v kuchyni- nalezené věci nám můžete vyfotit a poslat na mailik 🙂