Halloween podle žabiček :-)

Halloween po česku
 Poslední říjnový den jsme se s dětmi ve třídě Žabek rozhodli uspořádat oslavičku na způsob Halloweena. Ten se u nás sice oficiálně neslaví, ale děti se rády převlékají, proto dnes mohly přijít do školky v převlečení, či masce. Sešlo se zde několik duchů, smrtek, čarodějnic, ale i jiných „strašidelných“ obličejíčků. Od rána děti tančily v rytmu disko, soutěžily v různých disciplínách, zdolávaly překážkovou dráhu a hrály štafetové hry. Nakonec si každé dítě vybralo nějaký hudební, či rytmický nástroj a zapochodovaly a zaběhaly si za doprovodu klavíru a své vlastní muziky. Odměněny byly všechny děti různými sladkostmi, mezi nimi i upířími zoubky od Štěpánka.
 Na odpoledne jsme do naší třídy pozvali rodiče a sourozence dětí na společné posezení při dlabání a zdobení dýní. K zdobení jsme připravili listy a jiné přírodniny, které jsme s dětmi nasbírali na vycházkách. Připravili jsme všem i pohoštění, den předem jsme s dětmi upekli perníkové řezy, které jsme vylepšili vlašskými oříšky nasbíranými též na našich společných procházkách. Několik siláků z naší třídy je dokonce i rozlouskalo.
 Vydlabaných a ozdobených dýní byla spousta, jedna krásnější, než druhá, většinu si dětičky chtěly odnést domů, ale několik z nich nám teď zdobí interiér školky.
    Děkujeme všem rodičům za účast a dobrou náladu na společné akci a těšíme se na další…….., ta už bude vánoční!     Za děti a učitelky  Veselá Saša