Malované kamínky – žabky

Ahoj děti! Dobrý den rodiče! 🙂

Dnes pro vás máme aktivitu, kterou už možná znáte.

K velké oblibě v České republice i jinde po světě přišlo v posledních letech hobby malování na kamínky. Tato zábava souvisí s relaxací u malování, s rozvíjením kreativních schopností a fantazie u dětí a v neposlední řadě také se sportem. Kamínky si totiž musíme nejprve nasbírat v přírodě a poté je ozdobené do přírody vrátit. A jak na to?

Malování na kameny ve třech krocích

1. Očistíme nasbírané kamínky
  2. Pomalujeme kameny dle naší fantazie akrylovými barvami a fixami
  3. Přelakujeme lesklým lakem na akryl

• pro lepší malování si kamínky po očištění natřeme na bílo

Úkol:

• Namalujte na svůj kamínek kuřátko schované v barevném vajíčku, níže se můžete podívat na inspiraci.
  • Poproste rodiče, ať vám na kamínek napíší vaše jméno.
  • Vydejte se projít do lesa na Kalvárii a kamínek tam položte. Až tam budete, dívejte se pozorně, zda nenajdete kamínek kamaráda ze školky. Kamínek kamaráda si můžete odnést, ale svůj tam zanechte.
  • Na email tridazabky@seznam.cz nám zašlete fotografii vašeho kamínku a případně kamínku, který naleznete. Až se vrátíme do školky, nezapomeňte si kamínek přinést ať se dozvíme, kdo našel čí kamínek. 🙂

Těšíme se na fotografie vašich barevných kamínků 🙂

Pro zajímavost, jak někteří lidé dokáží pomalovat kamínky, přidáváme i tyto obrázky 🙂